Укладання паркетної дошки

Підлоги з паркетної дошки «TARWOOD» прекрасно підходять для застосування в усіх видах житлових приміщень і опалювальних громадських будівлях. Для укладання паркетної дошки повинні бути дотримані наступні умови:

  • Щоб уникнути пошкоджень укладання паркетної дошки повиннj проводитися після завершення всіх будівельно-монтажних робіт, пов’язаних з підвищеною вологістю і брудом. Всі системи опалення та кондиціонування повинні бути в робочому стані, не мати витоків. Кімнатна температура повинна підтримуватися на рівні 18 – 22 С не менше одного тижня.
  • Під час укладання відносна вологість повітря в приміщенні повинна бути 45-55%, а вологість підстави (стяжки) не повинна перевищувати 13%. Дошку бажано адаптувати протягом 5 днів до температури приміщення. Процес адаптації проходить в нерозпечатаних упаковках!
  • Упаковки повинні бути покладені на рівну горизонтальну поверхню з можливістю хорошої циркуляції повітря. Неприпустимо зберігання паркетної дошки у вертикальному положенні (притуленою до стіни, наприклад), це може призвести до деформації і проблем в укладанні. Укладання паркетної дошки «TARWOOD» проводиться на підготовлену основу за допомогою спеціального клею. Основа повинна бути рівною, сухою. Якщо це бетонна стяжка, необхідно переконатися в її міцності і рівності. Допускаються перепади по висоті не більше 3 мм на 2 метри довжини. Бетонну основу потрібно добре прогрунтувати. Якщо укладання проводиться на дощаті підлоги, бажано переконатися в міцності підстави, прибрати скрипи дошки, вирівняти поверхню листовим матеріалом (фанера, OSB). Необхідно, щоб підстава не прогиналася і не мала скрипів. Для гарної звуко- і віброізоляції можна встановити на основу за допомогою клею коркову підкладку товщиною 2 – 4 мм, а потім поверх за допомогою клею укласти паркетну дошку. Процес укладання простий і зрозумілий на інтуїтивному рівні. Але все ж необхідно дотримуватися перерахованих вище підготовчих етапів і вимог. Це полегшить укладання, зробить підлогу довговічною і надійною. При укладанні важливо дотримуватися технологічних відступів від стіни в 12 – 18 мм. Вони допомагають компенсувати розширення при підвищенні температури і вологості. При укладанні другого і подальшого рядів необхідно стежити за тим, щоб торцеві стики не перетиналися в одному місці, це призведе до великого навантаження на з’єднання дошок і поява скрипів. Відстань між стиками дошки має бути не менше 100 мм. Якщо дошка встановлена, то вона вважається прийнятою паркетником за якістю, і в подальшому претензії щодо якості дошки заводом-виробником не приймаються. Паркетник зобов’язаний оцінити зовнішній вигляд дошки, відповідність сортування, переконатися у відсутності заводського браку до укладання дошки. Ми не рекомендуємо укладання паркетної дошки у вологих приміщеннях і нижче рівня землі через небезпеку підвищеної вологості в приміщенні.