Догляд за паркетною дошкою

  • Що найчастіше цікавить людей, які бажають придбати паркетну дошку? Правильно, зручність використання. Паркетна дошка – теплий, екологічний матеріал, який легко чиститься, міцний і до нього приємно торкатися. Покриття паркетної підлоги буде служити дуже довго, якщо дотримуватися наступних рекомендацій: Видаліть з підлоги, використовуючи пилосос (НЕ миючий) або щітку- пил, частинки піску і засохлого бруду.
  • Для прибирання використовуйте спеціальні водорозчинні засоби для очищення паркетної підлоги з нейтральним PH (Cleaner). Використання рідкого мила, засоби для миття посуду, прального порошку, соди або кислотних засобів згубно впливають як на масляне покриття, так і на лак. Миття чистою водою може привести до втрати блиску і перезволоження паркетної дошки. Перед використанням читайте інструкцію виробника засобу. При першому використанні проведіть пробний тест засобу на непомітній ділянці підлоги. При появі плям або при особливо сильному забрудненні підлоги можна використовувати особливо потужні засоби для очищення (soap). Перед використанням читайте інструкцію виробника, при можливості, проведіть пробний тест на непомітній ділянці підлоги.
  • Вологе прибирання зручно проводити за допомогою плоскої швабри, з добре вимитою і ретельно вижатою тканиною. Волога з поверхні дошки повинна висохнути протягом 10-15 секунд. Після декількох прибирань можна провести обробку підлоги засобами для захисту поверхні, наприклад Fill & finish. Уважно читайте інструкцію виробника, при можливості проведіть пробний тест на непомітній ділянці підлоги.
  • Паркетна дошка, покрита маслом, може відновлюватися за допомогою спеціального засобу (refresher). Ця операція проводиться приблизно один раз на рік, а в суспільних приміщеннях, де паркет піддається значному зносу – раз в квартал. Стійкі плями (зеленка, йод, чорнило) на паркетній дошці, покритої маслом, можна вивести шліфуванням плями і повторним покриттям маслом. Збереження паркету, як і будь-якого іншого підлогового покриття, в першу чергу залежить від правильної і дбайливої ​​експлуатації. Намагайтеся дотримуватися перерахованих вище порад і рекомендацій, і Ваша підлога буде радувати вас своєю красою довгі роки!